Zprávy

Na Vysočině vystavují exotické papoušky, mnozí přečkají i českou zimu

1.10.2011 - Nové Město na Moravě
Zhruba tisíc papoušků a dalších exotických ptáků je o prvním říjnovém víkendu k vidění na výstavě v Novém Městě na Moravě. Jde o jednu z největších expozic svého druhu na Vysočině. Celý článek »
 

Strážníci v centru Prahy odchytávali papouška, želvu i sklípkana

22.9.2011 - Praha
Ke třem nálezům exotických zvířat vyjížděli v těchto dnech pracovníci odchytové služby pražské městské policie. Všechna byla převezena do útulku v Dolních Měcholupech. Celý článek »
 

Ukradený papoušek udal svého zloděje

9.9.2011 - Peking
Čínský zloděj Chu Feng se přepočítal, když se domníval, že v sedmnáctimilionovém Pekingu nemá původní majitel šanci narazit na ukradeného svého papouška, kterého mu ukradl. Celý článek »
 

Zlínská zoo zahájila chov největšího papouška na světě

9.9.2011 - Zlín
Zoo Zlín se rozhodla zahájit letos chov největšího papouška na světě, ary hyacintového. Největší papoušci světa jsou k vidění v průchozí amazonské voliéře. Celý článek »
 

Zoo na Vyškovsku nabídne stovky papoušků

1.8.2011 - Bošovice
Rarita, která nemá v České republice obdoby, je první papouščí zoo, které se otvírá v Bošovicích. Na návštěvníky čeká více než sto voliér s exotickými ptáky, rozmístěných na pěti stech metrech čtverečních. Celý článek »
 

Do volné přírody vypuštěno 200 papoušků šedých

29.7.2011 - Uganda
Ptáci tohoto vzácného afrického druhu byli umístěni do přírodního parku Kibale, 350 kilometrů západně od hlavního města Kampaly poté, co byli několik měsíců léčeni v největší zoologické zahradě Ugandy. Celý článek »
 

Při zátahu na černý obchod celníci zabavili 90 papoušků a želv

27.7.2011 - Praha
Při dvanácti domovních prohlídkách na celém území Česka, které se zaměřily na nelegální obchod se vzácnými druhy živočichů, celníci ve spolupráci s inspektory životního prostředí a policií zajistili 90 vzácných papoušků a želv. Celý článek »
 

Papoušci patagonští překonali velehory

11.7.2011 - Chile
Papoušci patagonští si před 120 000 lety jedinkrát zahráli na horolezce a překonali pohoří Andy. Na jihu Jižní Ameriky představují Andy nehostinné životní prostředí s mnoha ledovci a solnými pouštěmi. Celý článek »
 

Tančící kakadu ohromil vědce, jeho rytmus ho kvalifikuje pro SuperStar

11.7.2011 - San Diego
Hvězda YouTube papoušek kakadu Snowball ohromuje na světové videosíti nejen své fanoušky, ale i vědce. Dosud se nesetkali s tím, že by pták měl takový smysl pro rytmus. Celý článek »
 

Technicky nadaní papoušci kea

13.6.2011 - Vídeň
Horští papoušci kea v přírodě nástroje nepoužívají. K řešení experimentálních technických problémů se ale přistupovali stejně zdatně jako šikovností proslulé vrány. Celý článek »
 

Papouška aru zachraňovali i s pomocí plošiny ostravští hasiči

6.6.2011 - Ostrava
Ostravským profesionálním hasičům se povedlo zachránit neobvyklého a krásného tvora. V sobotu 4.6.2011 dopoledne vyjeli „ulovit“ pestře zbarveného papouška. Šlo o druh ara ararauna. Celý článek »
 

Slováci pašovali vajcia vzácnych papagájov

10.5.2011 - Nitra
Polícia zadržala 74 vajec kriticky ohrozených amazonských papagájov. Skončili v rakúskej zoologickej záhrade Schönbrunn, už sa z nich vyliahlo 54 vtákov. Celý článek »
 

Animovaný film Rio: Příběh papouška z karnevalové Brazílie

16.4.2011 - ČR
Americká animovaná komedie o modrém "papouchovi" je zábavnou podívanou pro celou rodinu a zároveň nejambicióznějším projektem studia Blue Sky. Celý článek »
 

Vzácného papouška zachraňovali hasiči, ten o pomoc nestál

31.3.2011 - Liberec
Hasiči v Liberci byli požádáni o pomoc při záchraně vzácného papouška, který uletěl majitelce a usadil se na vysokém stromě v ulici Masarykova v Liberci. Celý článek »
 

Poslechněte si, jak papoušek zpívá árii od Mozarta

26.2.2011 - ČR
Hlas papouška zpívajícího oblíbenou operní árii princezny Zpěvanky je autentický. I když možná pochybujete, zda jde opravdu o hlasový projev ptáka. Ale skutečně zpívá papoušek. Celý článek »
 

Chovatel z Litoměřicka přišel o sedm papoušků

21.2.2011 - Radovesice
Neznámý zloděj ukradl v pátek v Radovesicích na Litoměřicku sedm papoušků. Policejní mluvčí Alena Romová agentuře Mediafax v pondělí sdělila, že chovatel vyčíslil škodu na 12 300 korun. Celý článek »
 

Na parkovišti v Olympii byli k vidění barevní papoušci

20.2.2011 - Brno
V Brně se po tříleté pauze opět scházejí chovatelé exotického ptactva. Na akci, která se bude opakovat každé tři týdny, přijeli v neděli prodejci i ze Slovenska či Polska. Kromě papoušků byly na prodej slepice a štěně. Celý článek »
 

Mezi papoušky je více leváků, tvrdí australští vědci

7.2.2011 - Sydney
Rozdělení na leváky a praváky není zvláštností člověka. Podle vědců si i papoušci volí jednu stranu těla, přesněji jednu nohu a jedno oko, které používají častěji a raději. Celý článek »
 

Chovatelé papoušků varují před podvodníkem: Odbarvené ptáky prodává jako vzácné mutace

23.1.2011 - ČR
Chovatelé papoušků z celé republiky varují před mužem z Frýdeckomístecka, který podle nich odbarvuje přírodně zbarvené ptáky peroxidem, a prodává je za mnohatisícové částky jako vzácné mutace. Celý článek »
 

starší zprávy »Design downloaded from free website templates.