Zprávy

Zloděj ukradl papoušky za 360 000 korun

9.11.2009 - Zbečno
Neznámý pachatel ukradl o víkendu v obci Zbečno na Rakovnicku 22 papoušků. Dvaasedmdesátiletému majiteli způsobil škodu 360 000 korun, sdělil mluvčí rakovnické policie René Černý. Celý článek »
 

Výstava papoušků přilákala stovky návštěvníků

17.10.2009 - České Budějovice
Už několik stovek návštěvníků se stačilo během několika hodin prohlédnout přes dvě stě padesát papoušků a dalších okrasných ptáků na IX. Velké propagační výstavě okrasného ptactva v Plané u Českých Budějovic, která potrvá do neděle. Celý článek »
 

Reportéra obtěžoval papoušek kakapo

8.10.2009 - Nový Zéland
Papoušků kakapo je na světě už jen asi kolem 80. Žijí na Novém Zélandu, jsou to pořádní tlouštící a na člověka mají spadeno. Jeden z nich sexuálně obtěžoval reportéra BBC. Celý článek »
 

Vyděšeného papouška musel ze stromu sundat hydraulický zvedák

1.10.2009 - Botley
Sedmadvacetiletá Britka Emma Hooperová z města Botley si musela najmout hydraulický zvedák, aby zachránila svého ochočeného papouška. Ten totiž vyděšený uvízl v koruně stromu 15 metrů nad zemí a bál se sletět dolů. Celý článek »
 

Papagáj tancuje na Backstreet Boys

8.6.2009 - Bratislava
Ľudia nie sú jediní, kto pohybmi vyjadruje rytmus hudby. Kakadu Snowball pri hudbe nakláňal hlavu, podupkával nohami a krútil telom ako tancujúci človek. Celý článek »
 

Turista prišiel o pas, zlodejom bol papagáj!

29.5.2009 - Wellington
Novozélandský papagáj zbadal v pestrofarebnej taške škótskeho turistu pas. Schmatol ho do zobáka a odletel do hustého pralesa. Celý článek »
 

Tančící kakadu

1.5.2009 - San Diego
Hitem na YouTube, ale i vědeckou senzací, se stal papoušek tančící na melodii písničky „Everybody“. Z natočených videí je jasné, že pohyby hlavou a podupávání nohama u něj není jen dílem náhody, ale že to je tanec do rytmu. Celý článek »
 

Papoušek hraje golf a basket

22.4.2009 - Florida
Zelený papoušek AJ z Floridy se stal hvězdou internetu poté, co na web umístil jeho majitel video, ve kterém opeřenec předvádí, co umí. Celý článek »
 

Rozkrývání sítě českých pašeráků zvířat je na dlouhé lokte

6.4.2009 - ČR
Zátah na pašeráky zvířat v Brazílii má dohru i v Česku. Podle v pondělí zveřejněných údajů celní správy vedl pašování Tomáš N. a napomáhal mu Luděk H. Celý článek »
 

Churchillův papoušek už 67 let baví turisty na Floridě

17.3.2009 - Miami
Zatímco Winston Churchill odpočívá v pokoji už čtyřiačtyřicet let, jeho slavný papoušek Pinky se těší stále dobrému zdraví a přízni turistů. Desítky let je maskotem floridské zoologické zahrady Jungle Island, kde pobývá a baví zřízence i návštěvníky. Celý článek »
 

Čechovi hrozí v Brazílii 10 let za pašování zvířat

13.3.2009 - Brazílie
Brazilští policisté zadrželi čtyřiačtyřicetiletého Čecha Tomáše N. a viní ho z pašování zvířat. Muž byl podle tamních vyšetřovatelů spojkou velké pašerácké sítě, které převážela zvířata do Evropy. Celý článek »
 

Razie na papoušky pokračují, v jednom bytě jich bylo 1500

19.12.2008 - Berlín
Berlínské úřady se naplno pustily do boje s lidmi, kteří chovají papoušky v neodpovídajících podmínkách. Nedlouho poté, co 9. prosince na pět set opeřenců umrzlo, když je chovatel před kontrolou vypustil do mrazu, se podařilo zachránit 1 500 andulek z jiného bytu. Celý článek »
 

Papoušek skončil po smrti majitele na antidepresivech

21.11.2008 - Londýn
Lék Prozac je teď novým nejlepším přítelem papouška, který truchlí po smrti svého majitele, jenž ho vychovával takřka od narození. Papoušek Fred se dostával v posledních devíti měsících do úzkostných stavů poté, co se nedokázal vyrovnat se smrtí milovaného člověka. Celý článek »
 

Zloděje lákají vzácní papoušci, kradou je na objednávku

15.9.2008 - ČR
V Česku přibývá krádeží papoušků. V největším ohrožení jsou středně vzácní cizokrajní ptáci za několik desítek tisíc korun. Pachatelé je většinou kradou na objednávku. Letos už jich zloději odcizili několik desítek. Celý článek »
 

Ostravská zoo chce rozmnožovat největší papoušky světa

22.7.2008 - Ostrava
Ostravská zoologická zahrada chce rozmnožovat největšího papouška světa - aru hyacintového. Do voliéry k osmiletému samci Hugovi by začátkem srpna měla přibýt nová dvouletá samice Blue, která je zatím v karanténě. Celý článek »
 

Světlo světa spatřil další nesmysl - plenky pro papoušky

13.6.2008 - USA
Americká firma Jungle Wear Birdie prezentovala novinku jako zcela revoluční a v reklamní kampani tvrdí, že jde o něco, co musí každý milovník papoušků jednoznačně vlastnit. V čem ovšem revolučnost tohoto výrobku spočívá, to již firma neuvádí. Celý článek »
 

Pašeráci chceli dostať do Maďarska 600 papagájov

23.5.2008 - Kecskemét
Takmer 600 papagájov rôznych druhov, vrátane chránených a mimoriadne chránených druhov, sa vo štvrtok neúspešne pokúsili pašeráci previezť cez zelenú srbsko-maďarskú hranicu. Celý článek »
 

Ztracený papoušek řekl veterináři svou adresu, s policií se nebavil

21.5.2008 - Japonsko
Vrátit ztracené domácí zvíře zpátky domů nemusí být vždy tak složité. Své o tom ví japonská rodina, které před dvěma týdny ulétl papoušek Josuke. Celý článek »
 

Zákon cestování s papouškem usnadní

29.4.2008 - ČR
Vláda schválila návrh zákona, který změní pravidla chovu některých živočichů a nakládání se vzácnými rostlinami. Vzít si s sebou třeba papouška na dovolenou, a to i do zemí mimo Evropskou unii, by mělo být napříště snazší. Celý článek »
 

Vzácny papagáj kakapo zažil populačnú explóziu

16.4.2008 - Wellington
Zriedkavý druh novozélandského papagája zažil v posledných týždňoch skutočnú populačnú explóziu. Celý článek »
 

Niektoré papagáje sú učenlivé ako malé deti

1.4.2008 - Bratislava
Počas prvého apríla, ktorý sa už tradične spája so žartmi a bláznami, si zároveň celosvetová verejnosť a najmä milovníci prírody pripomínajú aj Svetový deň vtáctva. Celý článek »
 

Subsaharský papoušek se stěhuje do Řecka

21.3.2008 - Athény
Novému opeřenému obyvateli řecké metropole chutná všechno. Zelený vetřelec z Afriky je tam už doma. Alexandra malého, původně domovem právě v řečené oblasti, dnes najdete v samém centru řeckých Athén. Celý článek »
 

Papoušci a počítač řeknou studentům, o čem spolu mluví ptáci

26.2.2008 - ČR
Devět papoušků šedých a speciální software mají najít odpověď na otázku, o čem spolu mluví ptáci. Zajímá to studenty Fakulty humanitních studií UK. Celý článek »
 

starší zprávy »Design downloaded from free website templates.