Zprávy

Papoušek úletář si oblíbil strážníky

1.12.2010 - Olomouc
Mluvící papoušek Riki uletěl majitelům z Dolan až do Olomouce. Unikl nástrahám a skončil mezi strážníky. Celý článek »
 

Senior zasel zbytek krmiva pro andulky, vyrostlo mu konopí

10.11.2010 - Prostějov
Jedenasedmdesátiletému chovateli andulek z Prostějova Imrichu Morongovi hrozí trest za pěstování konopí. Na dvorku mu vyklíčil semenec ze zbytků krmné směsi pro ptáky. Celý článek »
 

Drahí exoti: Párik zamilovaných papagájov stojí vyše 2000 €!

19.10.2010 - Poprad
Exotickým papagájom sa darí aj pod Tatrami. Chovateľov však ubúda, veď je to poriadne drahý koníček. Veď len jeden kakadu stojí viac ako tisíc eur! Celý článek »
 

Ara Kejty na výstave exotických vtákov - meria až 90 cm

11.10.2010 - Trenčianska Turná
Na najväčšej celoslovenskej výstave exotických vtákov, ktorá sa cez víkend konala v Trenčianskej Turnej, zaujala návštevníkov najmä modrožltá ara Kejty. Celý článek »
 

Jednotná Evropa? Francie neměla zabavit české papoušky

27.9.2010 - Brno
Český chovatel papoušků málem doplatil na to, že francouzská celní správa nezná evropské právo. Chovatel totiž převážel vzácné papoušky z českého chovu do Velké Británie, ve Francii ale celníci ptáky zabavili. Celý článek »
 

Začnú vyrábať dezodoranty pre vtáky

24.9.2010 - Wellington
Novozélandskí vedci pracujú na vývoji dezodorantu, ktorý bude chrániť endemické vtáky pred útokmi predátorov. Papagáj soví, ktorému hrozí vyhynutie, zanecháva pachovú stopu a je pre útočníkov ľahko vystopovatelný. Celý článek »
 

Kolumbijská policie zadržela papouška vycvičeného k hlídání drog

21.9.2010 - Barranguilla
V rukou kolumbijské policie skončil minulou středu kromě dvou mužů obviněných z obchodování s drogami i papoušek. Byl vycvičený k hlídání drog. Celý článek »
 

Strážníci se pět dní starali o nalezeného papouška

18.9.2010 - Olomouc
Neobvyklou práci měli tento týden olomoučtí strážníci. Hledali totiž majitele papouška šedého – žako, kterého našli lidé minulou sobotu na hřbitově v Černovíře. Pták tak musel zůstat několik dní na jejich služebně. Celý článek »
 

Neohrožený papoušek zvítězil nad zloději

17.9.2010 - Coventry
Zloději, kteří si mysleli, že vykrást zverimex bude hračka, se krutě přepočítali. Narazili totiž na Jacka, papouška, který svůj domov bránil s nasazením života. Celý článek »
 

Papoušek prozradil dívce drsným způsobem přítelovu nevěru

15.9.2010 - Oldham
Britka Rachel Harrisonová (25) se vzpamatovává z nepříjemného rozchodu se svým ex-přítelem Andym Thompsonem (26), který odhalil její papoušek. Celý článek »
 

Chovateľka papagájov zriaďuje útulok pre exotických operencov

13.9.2010 - Prešov
Chovateľka papagájov Eva Lucáková z Prešova zriaďuje útulok pre exotických operencov. Útočisko by v ňom mali nájsť cudzokrajné vtáky, o ktoré sa ich majitelia nedokážu primerane postarať. Celý článek »
 

Čech v Austrálii krmil papoušky a ti ho napadli

23.8.2010 - Austrálie
Český turista v Austrálii doplatil na porušení zákazu. Neuposlechl místní nařízení a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Postarala se o něj partička "roztomilých" papoušků. Celý článek »
 

Češi pašovali papoušky za miliony, i extrémně vzácné ary

6.8.2010 - Praha
Celníkům se podařilo odhalit mezinárodní gang pašeráků exotického ptactva. Členové pašerácké skupiny byli zadrženi nejen na území ČR. Celý článek »
 

Lupiče vyhnalo z domu příšerné skřehotání papouška

3.8.2010 - Londýn
Papoušek jménem Kuzya ruského překladatele Gennadiho Kurkula překvapil i svého majitele, když hlasitým skřehotáním prozradil zloděje, kteří se nad ránem vloupali do jeho domu v Londýně. Celý článek »
 

Dobré ráno i dobrú noc praje papagáj Pipo

18.7.2010 - Dolný Kubín
Bachyncovci sa tešia z troch papagájov. Dvojročný žako Pipo už s nimi aj čo-to prevraví. Alexander Alex a jeho družka Ťapka nového člena rodiny prijali vlažne. Celý článek »
 

Papagáj musí na súde dokázať, že vie lietať rovno

6.7.2010 - Klagenfurt
Bizarné dôkazné konanie nariadil súd v rakúskom Klagenfurte v spore o papagájove schopnosti lietať. V roku 2007 vtáka kúpil dánsky chovateľ od rakúskeho kolegu za 12 tisíc eur. Celý článek »
 

Celníci zabavili osmnáct mimořádně vzácných papoušků

14.6.2010 - ČR
Celníci na jižní Moravě a ve východních Čechách zabavili 18 velmi vzácných papoušků. Tři z nich patří k druhu ara kobaltový, jednomu z nejohroženějších na světě, jejich hodnota je proto nevyčíslitelná. Celý článek »
 

Australští zvěrolékaři léčí stovky "opilých" papoušků lori

2.6.2010 - Darwin
Záhadná nemoc připomínající stavy opilosti postihla stovky papoušků rodu lori v severoaustralském Darwinu. Pestře zbarvení ptáci ztrácejí koordinaci a padají z oblohy na zem. Celý článek »
 

Mňau. Tak zdraví papoušek Hugo

1.6.2010 - Hukvaldy
Štěká to, ale pes to není. Mňouká to, ale kočka to není. Co to je? Papoušek Hugo z Hukvald. Celý článek »
 

Muž se do ČR snažil převézt vzácné papoušky

12.5.2010 - Břeclav
V pondělí odpoledne dvě medvědí kůže, v úterý pro změnu pět papoušků kakadu palmových zajistili celníci při hlídce na dálnici D 2 v katastru Lanžhotu na Břeclavsku. Celý článek »
 

„Coolový“ papagáj Jacquille sa chladí v šálke čaju: To je kúpeľ!

21.4.2010 - Kostarika
Papagáj Jacquille nepotrebuje klimatizáciu. Operenec je miláčikom kapitána výletnej lode, ktorá turistov vozí po zálive Papagayo na pobreží Kostariky. Celý článek »
 

Za chemoterapii papouška dala 2 miliony

2.4.2010
Láska ke zvířatům přišla milovnici opeřenců Anne Lowery z floridské Tampy hodně draho. Za chemoterapie svého papouška, který trpěl rakovinou kůže, zaplatila téměř dva miliony korun. Celý článek »
 

Papoušek z Pirátů z Karibiku zaútočil na policistu, majitelka odsouzena

9.3.2010 - Londýn
Majitelka papouška Chipa proslaveného ve filmu Piráti z Karibiku byla odsouzena k pěti měsícům odnětí svobody a zákazu řízení na šest let poté, co ji přistihla britská policie při řízení s arou na rameni. Celý článek »
 

V bruselských parcích nastává vláda papoušků

7.3.2010 - Brusel
Velmi dobře se přizpůsobili evropskému prostředí. Do zdejší společnosti se téměř začlenili a dokonce v něčem i předčí místní obyvatele. Jde o papoušky alexandry malé, kteří už několik desítek let patří ke koloritu Bruselu. Celý článek »
 

Narozeninový dort pro papouška

21.1.2010 - Olomouc
Roční narozeniny oslavila dnes v zoo na Svatém Kopečku v Olomouci samička papouška ara ararauna Arunka. Samička, která je vůbec prvním odchovaným mládětem tohoto druhu v tamní zoo, si ve svůj slavnostní den pochutnala na dortu s číslicí 1 plném oblíbených semínek a oříšků. Celý článek »
 

starší zprávy »Design downloaded from free website templates.